Goblin
Goblin
Admin
Admin
Profil Bilgileri

Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Yaş Yaş : 29
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 25/10/09
Nereden Nereden : Tekirdağ
FM 2010 - Facepack Yapımı ( Video & Flash ) Profil10

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 2042
Para Para : 101979

https://pesedit.forum.st/

FM 2010 - Facepack Yapımı ( Video & Flash ) Empty FM 2010 - Facepack Yapımı ( Video & Flash )

Ptsi Ara. 07, 2009 2:20 pm
Message reputation : 50% (2 votes)
Sizler için Football Manager 2009'da hazırlamış olduğum tutorial'dan 2010'da da faydalanabilirsiniz.

2009'daki konuyu aşağıya aktardım.

İyi çalışmalar.

Merhaba arkadaşlar.

Paylaşımları arttırmak amacıyla bu Tutorial'ı hazırlamaya karar verdim. Gayet açıklayıcı ve küçük boyutlu yapmaya çalıştım. Küçük olması için kısa tutmak zorunda kaldım. Bu yüzden yazılar çabuk geçiyor. Durdurup okumanız daha iyi olur. Hiç olmadı aşağıda da aşamalar yazılı zaten.

Basit olması için Template'li bir örnekle anlatım yaptım. Template'siz çalışmak istiyorsanız biraz Photoshop bilgisine sahip olmanız gerekiyor. Onun yapımında da Aşama 1.e ve sonrasını uygulamalısınız.

Gelelim Tutorial'a

Öncelikli olarak kaliteli resimlere ihtiyacınız var. Spor sitelerinin galeri sayfalarını veya futbolcu resimleri için açılan forum sitelerini kullanabilirsiniz.( Bu sitelere Google'dan rahatlıkla ulaşabilirsiniz. )

Bu safhadan sonra Video veya Flash'ı izlemeniz yeterli. ( Aralarındaki tek fark Flash'ın biraz daha kaliteli olması. )

FM XML'i indirmek için tıklayın! - Tutorial'daki Template'yi indirmek için tıklayın! ( Template yapımcısı: Fonny88 )
------------------------------------------------------------------------------------

Yapım Aşamaları;

Aşama 1
----------------------------
- Ctrl + A ile resimin tamamını seçiyoruz.

Aşama 1.a
- Resmimiz template için büyük. ( Bu sizin seçiminize göre değişir. ) Daha güzel görünmesi için resmimizi küçültmemiz gerekli.

Aşama 1.b
- Bu değer resime göre farklılık gösterebilir.

Aşama 1.c
- Tekrar Ctrl + A yapıp resimin tamamını seçiyoruz. Ardından Ctrl + C yaparak kopyalıyoruz.

Aşama 1.d
- Ctrl + V yapıp resmimizi templatemize yapıştırıyoruz.

Aşama 1.e
- Face'in formatı .png olmalı.

Aşama 2
- ID'yi öğrenmek için Data Editör'ü açıyoruz.

Aşama 3
- Facelerin bulunduğu klasörü C:\Documents and Settings\Kullanıcı Adınız\Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2010\pictures\players hedefine atıyoruz.

Aşama 4
- FacePack oyunda görünmezse C:\Documents and Settings\Kullanıcı Adınız\Application Data\Sports Interactive\Football Manager 2010\cache klasörünün içini silin.
cacaxx
cacaxx
Yeni Üye
Yeni Üye
Profil Bilgileri

Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Yaş Yaş : 32
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 24/06/10
Nereden Nereden : Bursa

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 2
Para Para : 2

FM 2010 - Facepack Yapımı ( Video & Flash ) Empty Geri: FM 2010 - Facepack Yapımı ( Video & Flash )

Perş. Haz. 24, 2010 7:06 pm
çok saol karaş